Tanganyika druhyTanganyické cichlidy sa vyznačujú pestrou paletou farieb, tvarov a foriem správania. Prevažná väčšina z takmer 200 popísaných druhov sa dnes chová v akváriách. Chov bylinožravých tanganyických cichlíd mnoho akvaristov dokonca považuje za kráľovskú disciplínu. Sú to veľmi zaujímavé ryby, ktoré dokážu uspokojiť aj tých najnáročnejších chovateľov.

Cichlidy jazera Tanganyika sa rozdeľujú do množstva skupín, ale pre zakladnú orientáciu postačí nasledovné rozdelenie:

  • bylinožravé – druhy živiace sa prevažne riasami, ktoré ožierajú z kameňov a skál
  • mäsožravé – druhy živiace sa drobnými bezstavovcami a rybami

V ponuke máme Tanganyika ryby z našej chovne , dokážeme však pre Vás doviesť divé ryby priamo z jazera a vieme Vám zaobstarať aj množstvo ďalších druhov, ktoré sú viac či menej bežné na našom trhu

Harmonické, vyvážené a na prvý pohľad zaujímave akvárium je nepochybne cieľom každého z Vás. Z tohto dôvodu je potrebné starostlivo naplánovať druhové zloženie rýb. Podstatnú rolu pri výbere druhov do tanganyickeho akvária zohráva niekoľko základných princípov – veľkosť akvária, veľkosť rýb, potravinové nároky rýb, temperament rýb,Zohľadniť vyššie spomínané princípy a poznanie nárokov jednotlivých druhov si vyžaduje určitú skúsenosť a prax, ktorú u nás nájdete. Samozrejme veľmi radi Vám poradíme pri výbere rýb do Vášho akváriá. A aby sme Vám to ešte viac ulachčili, pripravili sme pre Vás niekoľko  kombinácií druhov (nájdete ich v dolnej časti úvodnej stránky), ktoré sú podľa nás veľmi zaujímavé a atraktívne.

Pomôžeme Vám vybrať tie najvhodnejšie ryby do Vášho akvária. 😉