Malawi rybyCichlidy z jazera Malawi sú známe svojimi nádhernými farbami, zaujímavým teritoriálnym správaním a nenáročnosťou na chov v akváriu. Rozmanitosťou a krásou svojich farieb sa častokrát prirovnávajú k morským rybám. K množstvu farieb sa pripája aj množstvo tvarov a veľkostí, takže si môžete vybrať ryby, ktoré budú maximálne vyhovovať Vaším predstavám.

Africké cichlidy jazera Malawi je možné rozdeliť do troch skupín, ktoré popisujú ich veľkosť, spôsob života a temperament:

  • mbuny –  7 až 13 cm veľké, pestro sfarbené ryby, vyznačujúce sa výrazným teritoriálnym správaním
  • aulonocary – 9 až 15 cm veľké, pokojné ryby, samci sú krásne vyfarbený a často sa označujú ako malawské motýle
  • haps – 13 až 35 cm veľké, pokojné a majestátne ryby, samci sú pestro zafarbený a v akváriu pôsobia dôstojne

V ponuke máme ryby z našej chovne, dokážeme však pre Vás doviesť divé ryby priamo z jazera a vieme Vám zaobstarať aj množstvo ďalších druhov, ktoré sú viac či menej bežné na našom trhu

Aby bolo akvárium skutočne harmonické a vyvážené, je dôležité správne nakombinovať jednotlivé druhy rýb. Pri výbere druhov do malawi akvária je potrebné zohľadniť niekoľko základných princípov – veľkosť akvária, veľkosť rýb, potravinové nároky rýb, temperament rýb,Nebojte sa, nie je to také zložité, ako to na prvý pohľad vyzerá, aj keď správne zloženie druhov a počtu rýb v akváriu si vyžaduje určitú skúsenosť a znalosť jednotlivých druhov. Samozrejme, veľmi radi Vám poradíme pri výbere rýb do Vášho akváriá. Aby sme Vám to ešte viac ulahčili, pripravili sme pre Vás niekoľko  kombinácií druhov (nájdete ich v dolnej časti úvodnej stránky), ktoré sú podľa nás veľmi zaujímavé a atraktívne.

Máme pre Vás Malawi ryby zo všetkých skupín, rôznych farieb, tvarov a veľkostí – stačí si len vybrať. 😉