DekoráciaJedinečnosť každého akvária je okrem rýb daná jeho interiérom, ktorý vdychuje akváriu jeho vlastnú atmosféru. Tento malý biotop je zároveň životným priestorom pre Vaše ryby a preto je veľmi dôležité starostlivo zvážiť a naplánovať každý jeho detail.

Naším, a určite aj Vaším cieľom sú zdravé ryby vo Vašom akváriu. Z tohto dôvodu Vám ponúkame tzv. biotopové akváriá.

Hlavným princípom biotopových akvárií je pomocou dekoratívnych prvkov (piesok, kamene, pozadie,…) a druhového zloženia rýb vytvoriť v akváriu biotop, ktorý sa  podľa možností, čo najviac podobá prirodzenému biotopu, v ktorom Vaši chovanci žijú vo voľnej prírode. V takomto prostredí sa ryby budú cítiť dobre a ukážu sa Vám v tých najkrajšich farbách a formách správania.

Biotopy veľkých afrických jazier sú charakteristické predovšetkým skalnatými pobrežiami a piesčitými zónami s malým, resp. takmer žiadnym výskytom rastlín.

Preto aj biotopovým akváriám veľkých afrických jazier dominujú piesok, kamene a členité priestorové pozadia.

Piesok ponúkame biely kremičitý vo frakciáchod 0,3 do 1,5 mm. Väšiu zrnitosť nedoporučujeme, nakoľko ryby potrebujú v piesku často kopať pri vytváraní úkrytov a teritórií, alebo ho preosievajú pri hľadaní potravy. Dodávame piesok, ktorý nie je potrebné premývať.

Štrk nie je štandardný dekoračný prvok pre africké cichlidy. V každom prípade pokiaľ má klient záujem, vieme zabezpečiť štrk rôznych farieb a frakcií (napríklad čierny čadičový alebo klasický riečny).

Kamene dodávame v rôznych farbách (tmavé aj svetlé), veľkostiach a hmotnostiach od niekoľko gramov až po niekoľko kíl. V ponuke máme klasické riečne okrúhliaky až balvany rôznych farieb a tvarov ale aj špeciálne kamene dovážané zo zahraničia.

Korene ponúkame rôznych veľkostí a tvarov. Dodávame mopany, mangrovové korene, Amano wood, …

Ulity dodávame vo veľkostiach vyhovujúcich druhom rýb, ktoré ulity využívajú ako úkryt a miesto na rozmnožovanie.

Biotopové akváriá sú nádherné a prinášajú skutočný kúsok prírody priamo k Vám. 😛