akvárium na mieruV dnešnej dobe plnej stresu, zhonu a napätia je aj ten najmenší kúsok prírody balzamom pre dušu každého človeka. Pohľad na fascinujúci svet farieb a tvarov, rozmanité formy života, zaujímavé spôsoby správania a aktivity živočíchov prinášajú do našich domovov pokoj a pohodu.
Akvárium je presne takýmto úžasným farebným kúskom sveta, ktorý dotvára atmosféru každého domu, bytu, kancelárie, kaviarne, či Vášho obchodu a vždy nadchne všetkých, čo sa pred ním zastavia.

Mnoho ľudí túži mať akvárium, túži relaxovať pri pohľade na nádherný svet pod hladinou vody a predsa ho nemá! Boja sa zložitosti a náročnosti ? Boja sa straty drahocenného času ? Boja sa …?

A pritom sú to všetko úplne zbytočné obavy. Pri dodržaní pár základných pravidiel je zariadenie a následná starostlivosť o akvárium oveľa jednoduchšia ako sa na prvý pohľad zdá. Je to také ľahké.

A navyše sme tu my! Donesieme Vám až domov kúsok prírody, pomôžeme Vám postarať sa o Váš nový zaujímavý svet, krok za krokom Vám ukážeme ako na to.

 

Akvárium na mieru, Akvárium na kľúč

 

Vytvoríme pre Vás akvárium na mieru. Pomôžeme Vám s každým krokom na ceste od založenia akvária, cez jeho čistenie a starostlivosť, až po kŕmenie rýb.

V závislosti na Vašich skúsenostiach a množstve času, ktorý chcete akváriu venovať, môžete akvárium úplne zveriť do našich rúk, alebo na nás necháte len časť starostlivosti, alebo to zoberiete všetko na seba a jednoducho sa budete tešiť z aktívneho odpočinku pri  Vašom akváriu.

Špecializujeme sa na sladkovodné akvária a konkrétne na biotopové akvária veľkých afrických jazier Malawi a Tanganyika. Vedie nás k tomu hneď niekoľko dôvodov:

  • sladkovodné akvária sú podstatne menej náročné na založenie a údržbu
  • sladkovodné akvária sú podstatne lacnejšie
  • ryby jazier Malawi a Tanganyika sa svojou farebnosťou veľmi približujú k farbám morských rýb
  • ryby oboch jazier sa vyznačujú okrem farebnosti a rozmanitosti veľkostí a tvarov aj veľmi zaujímavým správaním
  • chov rýb zo spomínaných jazier je jednoduchý, ľahko zvládnuteľný

Neznamená to však, že nedokážeme urobiť aj akvárium spoločenské, či dokonca aj morské.
Veľkosť a vybavenie akvária prispôsobíme Vašim želaniam a možnostiam. Je len na Vás, či budete od nás požadovať kompletné akvárium na kľúč, alebo len akvárium, ryby, kryt na akvárium,…

Samozrejme pri Vašich želaniach dáme pozor na to, aby Vaše nové akvárium vyhovovalo nielen Vám, ale aj Vašim chovancom. Navrhneme zodpovedajúci filtračný systém, veľkosti akvária prispôsobíme druhové zloženie rýb, do akvária zabezpečíme vhodné druhy, ktoré môžu spolu bezproblémovo žiť,…

Spoľahnite sa na naše skúsenosti a ponorte sa s nami do fantastického sveta v akváriu 😉