Polit s.r.o. je spoločnosť zaoberajúca sa návrhom a realizáciou akvárijných kompletov, dodávaním príslušenstva a vodných organizmov. Zároveň poskytuje služby a poradenstvo v oblasti starostlivosti o akvária. Špecializujeme sa hlavne na biotopové akvária cichlíd veľkých afrických jazier Malawi a Tanganyika, čo ale neznamená, že nedokážeme urobiť akvárium spoločenské, či dokonca aj morské. Máme medzinárodné skúsenosti a našu prácu máme poistenú v poisťovni.

Cieľom spoločnosti je poskytnúť svojím zákazníkom druhovo a farebne vyvážené biotopové akvária spoločenstiev endemických afrických cichlíd a v prípade potreby a záujmu zákazníka zabezpečiť aj starostlivosť o toto akvárium. K našim zákazníkom budeme vždy úprimní a neurobíme nič, čo by mohlo ohroziť rovnováhu a ekosystém ich akvária!

onaspolit Názov spoločnosti Polit vznikol z latinského názvu veľmi zaujímavej cichlidy z jazera Malawi. Cichlida patriaca do skupiny mbun sa volá Pseudotropheus polit.

Jedná sa o druh, ktorý je na Slovensku nový a v našom chove sa nám ho podarilo úspešne rozmnožiť. Pravdepodobne sme boli medzi prvými, kto tento druh doviezol na Slovensko.

Kontakt

Kde nás nájdete…

Zvláštne poďakovanie si zaslúži náš „dvorný fotograf“ Ľuboš Martan alias Mauve, ktorý nášmu webu poskytol množstvo veľmi krásnych a kvalitných fotografií.